אימוץ בית ספר און

במסגרת ייחודיות בית הספר החלטנו להרחיב את הכרותינו עם תלמידי בית ספר "און". זו השנה השלישית בה בי"ס קורצ'אק פותח את ליבו ואת שעריו לילדי "און".

 

בבי"ס און לומדים תלמידים הסובלים משיתוק מוחין. אבי הגיע עם הרעיון המקסים. לקחנו את הרעיון בשתי ידיים, כאשר בתחילה, יש להודות, חששנו לא מעט..

 

נבחרו נציגים משכבת כיתות ו', שכל אחד מהם היה צריך לשכנע בכתב מדוע הוא מתאים להשתתפות בתהליך החונכות. הבחירה לא היתה קלה ובסופו נבחרו תלמידים מכיתות ו'. בתחילה התקיים מפגש הכרות עם יועצת בי"ס "און" אשר במסגרתו, הסבירו לתלמידים על האוכלוסייה אותה יחנכו, על הלקות ובעיקר על כך, שילדים אלו בדיוק כמונו.

 

מידי חודש מגיעים תלמידי בי"ס און לבי"ס קורצ'אק, במסגרת המפגשים חונכי קורצ'אק מלמדים את חניכי און תכנים שונים העוסקים בעיקר בבעלי חיים. אחד המפגשים יתקיים אף בבי"ס און, שם יארחו אותנו ויכירו לנו את ביה"ס והמיוחד שבו. כל מפגש מרתק מקודמו. נוצר קשר נפלא, ומרגש. ילדים אלו נכנסים לכולנו ללב. כל אדם שנכנס ורואה את האינטראקציה לא יכול שלא להתרגש ולהתפעל מהייחודיות שבדבר.

 

כל סיום מציף דמעות שזולגות הן של ילדינו והן של ילדי ה"און".

 

בנימה אישית שלי, למרות הניסיון הרב, לא זכורה לי חוויה כזו מרגשת בכל תקופת עבודתי כמחנכת ומורה. אני סבורה ובטוחה, כי מעבר למה שמקבלים תלמידי און מתלמידנו, תלמידנו "מרוויחים" מכך אף יותר וחונכות זו היא בין הדברים שייחרטו בזיכרונם שנים רבות.

רוית ציתיאת